Протягом 2020 року року керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели ряд заходів з інформування підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки.

Керівники відділів у районах Головного управління  Держгеокадастру на  нарадах  та зустрічах з землекористувачами та органами місцевого самоврядування  надавали роз’яснення щодо правильності оформлення земельних ділянок, відомості по яких не внесені до Державного земельного кадастру.

Наприклад, нещодавно заступником  начальника  відділу в Арбузинському  районі  Головного  управління  Держгеокадастру  у  Миколаївській області  Сергієм Сухарєвим проведено нараду за  сприяння голови Арбузинської районної  державної адміністрації з представниками  сільських, селищних рад    Арбузинського району  та Благодатненської і Арбузинської ОТГ.

 У ході наради висвітлені та роз’яснені наступні питання: створення громадських пасовищ , оформлення правовстановчих документів, необхідність встановлення меж населених пунктів, проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів,резервування земельних ділянок учасникам  АТО /ООС із земель комунальної та державної власності та проведення інвентаризації земель бувших КСГП.

Загалом протягом І півріччя 2020 року Головним управління Держгеокадастру у Миколаївській області  було проведено та ініційовано:

–  229 нарад з представниками сільських  та селищних рад районів та товаровиробниками;

– 199 листів-роз’яснень щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою направлено до районних, міських, селищних та сільськіх  рад;

– 65 інформаційних повідомлень на офіційних сайтах РДА;

– 11 оголошень розміщено у ЗМІ;

–  1 виступ на радіо.

Роботу по інформуванню підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки буде продовжено.

Нагадуємо, що державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для такої реєстрації необхідно подати відповідну заяву. Сертифікований інженер-землевпорядник може подати онлайн заяву про реєстрацію земельної ділянки через портал електронних сервісів Держгеокадастру, що є особливо актуально на теперішній час – в умовах карантину.