З початку  2021 року року керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели ряд заходів з інформування підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. На нарадах та зустрічах з землекористувачами та органами місцевого самоврядування   фахівці землевпорядної служби  роз’яснювали алгоритм оформлення земельних ділянок, відомості по яких не внесені до Державного земельного кадастру.

З цією метою  5 травня 2021 року відбулася  зустріч керівника відділу у Вітовському  районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Марії Чупкіної  з із керівником Вітовського виробничого відділу Комунального підприємства «Госпрозрахункове проектно-вишукувальне бюро» Ісаковою Тетяною Володимирівною. Було обговорено положення Проєкту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, а саме питання подальшого розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення; актуальності екстериторіального погодження документацій із землеустрою а також  проблемні питання державної реєстрації земельних ділянок.

Загалом  протягом 2021 року Головним управління Держгеокадастру у Миколаївській області було проведено та ініційовано:

– 339 нарад з представниками сільських та селищних рад районів та товаровиробниками;

– 377 листів-роз’яснень щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою направлено до районних, міських, селищних та сільськіх рад;

– 103 інформаційних повідомлення на офіційних сайтах РДА;

– 358  листів-роз’яснень розміщено на дошках оголошень селищних  та  сільских рад району

Роботу по інформуванню підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки буде продовжено.

Нагадуємо, що державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для такої реєстрації необхідно подати відповідну заяву. Сертифікований інженер-землевпорядник може подати онлайн заяву про реєстрацію земельної ділянки через портал електронних сервісів Держгеокадастру, що є особливо актуально на теперішній час – в умовах карантину.