З початку  2021 року керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели низку заходів з інформування підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. На нарадах та зустрічах з землекористувачами та органами місцевого самоврядування  фахівці землевпорядної служби  роз’яснювали алгоритм оформлення земельних ділянок, відомості по яких не внесені до Державного земельного кадастру.

Протягом  2021 року Головним управління Держгеокадастру у Миколаївській області було проведено та ініційовано:

– 370 нарад з представниками сільських та селищних рад районів та товаровиробниками;

– 457 листів-роз’яснень щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою направлено до районних, міських, селищних та сільських рад;

– 119  інформаційних повідомлень на офіційних сайтах РДА;

– 404  листа-роз’яснення  розміщено на дошках оголошень селищних  та  сільських рад району.

Роботу по інформуванню підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки буде продовжено.

Нагадуємо, що державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для такої реєстрації необхідно подати відповідну заяву. Сертифікований інженер-землевпорядник може подати онлайн заяву про реєстрацію земельної ділянки через портал електронних сервісів Держгеокадастру, що є особливо актуально на теперішній час – в умовах карантину.