ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» за підтримки Програми USAID АГРО, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Держгеокадастру України реалізують проект з підтримки реформи Держгеокадастру агробізнесом та сільськими громадами України.

Мета проекту:

  • створення національної платформи з метою публічного обговорення  проблемних напрямків в роботі аграрного бізнесу;
  • подолання корупції та рейдерства;
  • розширення участі аграрного бізнесу у формуванні та реалізації державної політики у   сфері земельних відносин;
  • проведення інституційної реформи Держгеокадастру;
  • підтримці комплексної земельної реформи та децентралізації в Україні;
  • захист інтересів органів місцевого самоврядування, малого та середнього агробізнесу в галузі землеустрою.

У рамках реалізації проекту в усіх областях України проводяться  онлайн-зустрічі з представниками аграрного бізнесу, Держгеокадастру, профільних міністерств, органів місцевого самоврядування.

Сьогодні, 12 травня, відбулась   регіональна онлайн-конференція « Підтримка реформи Держгеокадастру агробізнесом та сільськими громадами Україниу Миколаївській області»,  до якої долучилися  в.о.начальника Головногоу правління Держгеокадастру у Миколаївській області   Ігор Шапран ,представники аграрного бізнесу Миколаївської області, профільних міністерств, органів місцевого самоврядування.

До обговорення були зазначені наступні питання:

✅ Масиви земель сільськогосподарського призначення, як спосіб захисту істотних землекористувачів та підприємств, які інвестують в меліорацію.
✅ Проблемні питання формування масивів та їх реєстрації в Державному земельному кадастрі.
✅ Вирішення проблеми «шахматки» на полі, ефективного та раціонального використання земель.
✅ Ефективне та раціональне використання сільськогосподарської землі.
✅ Зміна виду угідь та цільового призначення.
✅ Відмови територіальних органів Держгеокадастру в реєстрації змін виду угідь земельної ділянки.
✅ Поновлення договорів оренди землі державної та комунальної форми власності.
✅ Незаконні відмови управлінь Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування.
✅ Перехідний етап при передачі землі громадам.

Керівник   Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Ігор Шапран наголосив, що  на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області передано у комунальну власність 49 територіальних громад    112 398,6030 гектарів.Всього передано у комунальну власність територіальних громад земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 203 806,3362 гектари. Керівник приділив увагу типовим  помилкам  та зауваженням  під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Наприкінці  зустрічі  Ігор Шапран  відповів на запитання у онлайн-форматі.

Переглянути матеріали онлайн-конференції  «Підтримка реформи Держгеокадастру агробізнесом та сільськими громадами України»у Миколаївській області можливо тут