Сьогодні, 2 червня, під головуванням  в.о.начальника Головногоу правління Держгеокадастру у Миколаївській області   Ігоря Шапрана  в режимі  Zoom  відбулась онлайн-конференція до якої долучилися   начальник відділу ринку та оцінки земель  Наталія Головащенко,   в.о. начальника Юридичного управління   Тетяна Єрохіна,  керівники територіальних органів  Держгеокадастру у Миколаївської області , голови та землевпорядники територіальних громад  Миколаївської області.

До обговорення були зазначені наступні питання:

  • Реєстрація комунальної власності на земельні ділянки, на які оголошено аукціон щодо продажу права оренди.
  • Проведення земельних торгів на земельні ділянки, які були включені до переліку щодо продажу права оренди та укладання тристоронніх договорів
  • Про заміну сторони у договорах , про підготовку лотів або проведення земельних торгів в частині передачі своїх прав та обов’язків організаторів земельних торгів.

Керівник   Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Ігор Шапран звернув увагу  на необхідність  реєстрації комунальної власності  на земельні ділянки, які включено до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності права на які було виставлено на земельні торги( далі-Перелік) та оголошені на сайті Держгеокадастру для подальшого здійснення та проведення земельних торгів.  Керівник наголосив, що земельні ділянки, які включено до Переліку відповідно до п. 3 ст. 136 Земельного кодексу України земельні ділянки не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів. Кошти які надходять від продажу права оренди, які відбуваються на конкурентних засадах, надходять на рахунки місцевих бюджетів.

Учасникам онлайн-конференції  було  також повідомлено, що відповідно до пп. 14.1.147 ПКУ плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Наприкінці  зустрічі  Ігор Шапран  відповів на запитання у онлайн-форматі.