Земельні торги проводяться у формі аукціонів відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок  або прав на них      на конкурентних засадах» та є дуже привабливим з точки зору наповнення місцевого бюджету. Продаж землі має свої переваги,а саме швидкі та значні надходження. Земельні торги – насамперед прозорість, чесність та відкрита конкурентність. У результаті належної організації та проведення земельних торгів місцеві ради отримують можливість профінансувати роботи відповідно до прийнятих програм розвитку земельних відносин та охорони земель ,  вирішенню соціальних та інших питань, можливість прозоро і ефективно реалізувати земельні ділянки за їх реальну ринкову вартість. Переможець аукціону отримує земельну ділянку у власність або користування, не витрачаючи часу та кошти на розроблення землевпорядної документації.

З початку 2021 року до місцевих бюджетів надійшло майже 240 тисяч гривень від продажу прав оренди земельних ділянок на земельних торгах .

Станом на 22.03.2021 року Головним управлінням оголошено на лотів до продажу прав оренди по 30 земельним ділянкам на загальну площу 379,3186 га. Загальна  стартова  ціна становить 884,9 тисяч  гривень. Продовжується робота з підготовки лотів (земельних ділянок) права оренди яких можна реалізувати на торгах з подальшим наповненням місцевих бюджетів Миколаївської області.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській,  яке є організатором торгів, запрошує громадян,  фермерів та сільгосптоваровиробників взяти участь у земельних торгах у формі аукціону для  забезпечення  захисту економічних та соціальних інтересів  громадян, виконавчої влади, місцевого самоврядування, наповнення місцевих бюджетів та дотримання чинного земельного законодавства,а також  для  об’єктивності  встановлення  розмірів орендної плати  при укладенні договорів оренди між орендодавцями і орендарями.

Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» ознайомитись з детальною інформацію щодо проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або прав на них земель державної та комунальної власності можливо на офіційному вебсайті Держгеокадастру України у розділі «Електроні послуги Держгеокадастру» – «Земельні аукціони». У даному розділі необхідно обрати відповідну область, район, населений пункт та активізувати функцію «Застосувати». Після чого можливо приступити до перегляду оголошених аукціонів відповідно до номеру, дати та адреси їх проведення.