З початку  2021 року на Миколаївщині аграрії сплатили до державного бюджету 497,347 тис. грн  за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності згідно договорів оренди укладених на конкурентних засадах.

На теперішній час у Миколаївській області зареєстровано 21 договір  оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, укладений на конкурентних засадах строком на 7 років.

Середній розмір плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності , укладену на конкурентних засадах на Миколаївщині становить 9,22%   від нормативної грошової оцінки.

Довідково

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.