З початку 2021 року аграрії Миколаївщині сплатили до державного бюджету   7 мільйонів 299 тисяч гривень за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності згідно договорів оренди, укладених на конкурентних засадах.

На теперішній час у Миколаївській області укладено на конкурентних засадах 144 договори оренди земельних ділянок  сільськогосподарського призначення строком на 7 років. З них :

-40 договорів державної власності загальною площею 802,3467 га,  розмір річної плати за користування  якими складає 1036,64 тис. грн;

-104 договори комунальної власності, загальною площею 1731,8891 га, при цьому розмір річної плати за користування  якими складає 6 262,52 тис. грн.

Зі 104 договорів комунальної власності Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області було підготовлено 21 лот з виконавцями відповідно до укладених договорів на проведення земельних торгів, згідно з чим до місцевих бюджетів Миколаївщини  надійшло 2 131,29 тис. грн.

Довідково: відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.