На Миколаївщині триває процес державної інвентаризації земель, мета якої – наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. Мова йде про несформовані до цього часу земельні ділянки, а також ті, про які відомості відсутні у Державному земельному кадастрі.

На сьогодні на Миколаївщині завершено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 4 тис. гектарів.

У Миколаївській області державна інвентаризація земель проводиться на загальну площу 25,8 тис. га за рахунок коштів Державного бюджету згідно з наказом Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 24.01.2020 № 1889/0/14-20-СГ «Про проведення державної інвентаризації земель».

Договір про надання послуг з державної інвентаризації укладено між Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області та ДП «Центр Державного земельного кадастру». Саме це підприємство стало переможцем тендеру за результатами відкритих торгів, предметом закупівлі яких було проведення державної інвентаризації земель у Миколаївській області. Запропонована цінова пропозиція за послуги склала  3,3 млн грн. з ПДВ, що визначена за результатами проведення процедури відкритих торгів відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Державну інвентаризацію земель державної власності інших категорій планується закінчити до кінця року.