З метою оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру,  було розроблено  та затверджено Постановою № 1147  від  3 листопада 2021 року нову методику нормативної грошової оцінки земель з розрахунку безумовного дотримання існуючого рівня надходжень до місцевих бюджетів. Відтепер проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок залежить виключно від волевиявлення органів місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України «Про оцінку земель» оновлення нормативної грошової оцінки проводиться через 5- 7 років для земель населених пунктів та розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Протягом   2021 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області видали фізичним та юридичним особам 37224 витяги   з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Із загальної кількості документів 32447 витягів  надано на підставі заяв, сформованих в режимі онлайн. Через Центри надання адміністративних послуг надано 4777 витягів.