У понеділок по всієї країні  відбудуться пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок неї.

Цієї ночі в Прип’яті були запалені 35 свічок у пам’ять про Чорнобильську катастрофу – за кількістю років, що минули з моменту аварії.

Як відомо, вночі 26 квітня 1986 року серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Повністю ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня. Протягом п’ятнадцяти днів в атмосферу було викинуто 50 мегакюрі ядерного палива. Радіоактивна хмара накрила три країни: Україну, Білорусь та Росію. Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу.

Сьогодні, у 35-ю річницю Чорнобильської трагедії, біля монумента «Скорботний янгол Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм за участю керівників Миколаївської області та міста Миколаєва, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та членів їх сімей, військовослужбовців, представників державних установ.

Мітинг, до якого долучилися представники Головного управління Держгеокадастру  у Миколаївській області, почався хвилиною мовчання в пам’ять про тих, хто віддав життя у боротьбі з радіацією та завершився покладанням квітів до пам’ятника “Скорботний янгол Чорнобиля”.

Світла пам’ять героям-ліквідаторам, які ціною власного життя зупинили розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та врятували майбутнє для своїх нащадків. Низький уклін усім героям-чорнобильцям за Ваш подвиг.

Добра, здоров’я Вам і Вашим рідним, миру та благополуччя, щасливого довголіття.