24 березня заступник голови Єланецької райдержадміністрації Олег Зайзбург та начальник відділу Держгеокадастру в Єланецькому районі Вікторія Філіпська провели зустріч з жителями Малоукраїнської громади. На зустрічі були присутні 30 осіб.
Фото
Громадян цікавило питання оформлення громадських пасовищ. Власники великої рогатої худоби створили спілку і наразі селян турбує проблема закріплення земельних наділів для випасання худоби.
Отже громадяни звернулися до представників влади з приводу допомоги з узаконенням пасовищ із числа земель запасу сільськогосподарського призначення (пасовищ) сільської ради, що знаходяться за межами населеного пункту.
Заступник голови райдержадміністрації повідомив, що ця проблема у районі постала ще на початку минулого року. Підтримка розвитку тваринництва в приватному секторі району є одним із основних завдань органів районної влади.
Очільниця територіального органу Держгеокадастру у Єланецькому районі довела до відома, що відповідно п.2 ст. 34 Земельного кодексу України, органи виконавчої влади та органи місцевого самовряду¬вання можуть створювати на землях, що перебувають у влас¬ності держави чи територіаль¬ної громади, громадські сіно¬жаті і пасовища. Рішення про створення такого пасовища приймається на сесії місцевої ради на підставі звернення представників громади.
Фото
У випадку розміщення придатної для пасовища землі за межами села, місцеві ради мають звернутися з відповідним клопотанням до обласного управління Держгеокадастру із клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки.
За участю Малоукраїнського сільського голови Людмили Симоненко обговорили питання щодо переліку документів, які додаються до клопотання, яким чином розрахувати потреби площі земельних ділянок тощо.
Громадянам повідомили порядок передачі земель державної власності у комунальну, який визначений ст.117 Земельного кодексу.
Сільського голову цікавило питання сплати земельного податку чи орендної плати за громадські пасовища. Було надано роз’яснення, що за земельну ділянку громадського пасовища, яка знаходиться у власності територіальної громади і використовується для загального користування, ні оренда, ні земельний податок не сплачується. Разом з тим, місцева рада має право визначити розмір плати з кожного громадянина, який має худобу і який буде користуватися цим громадським пасовищем.