У 2020 році на території Миколаївської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 32,4417 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 10,8903 га ріллі та 21,5514 га пасовищ.

За зазначений період нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 993,11 тис грн, фактично надійшло до бюджетів різних рівнів коштів у сумі 1 млн 244 тис 784 гривні.

Станом на 1 жовтня на спеціальних рахунках місцевих рад Миколаївської області сумарно акумульовано 12,17 млн гривень. З них на обласному рахунку – 1,45 млн грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 56,48 тис грн, на рахунках місцевих рад – 9,9 млн грн , на рахунках районних рад –774,17 тис гривень.

Використано на проведення інвентаризації земель та інші заходи  кошти у сумі 1 млн 827 тис 70 гривень.

Довідково

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.