Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області звертає увагу на те, що згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня – 2481 гривня.

Відповідно до частини другої статті 41 Закону України «Про Державний земельний кадастр» за надання відомостей з Державного земельного кадастру справляється адміністративний збір:

а) за витяг з Державного земельного кадастру про:

-земельну ділянку – 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних

осіб;

-обмеження у використанні земель – 0,055 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

-землі в межах адміністративно-територіальних одиниць – 0,06 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

б) за довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території), – 0,06 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

в) за викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану) – 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

г)   за копію документа, що створюється під час ведення Державного земельного кадастру, – 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

д)  за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення, – 0,01 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до положень частин 6, 7  статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за отримання інформації з Державного реєстру прав у порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – отримання інформації в паперовій формі;

0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – отримання інформації в електронній формі;

0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – отримання інформації адвокатами, нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва) шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав.

 

Враховуючи зазначене, з 1 січня 2022 року адміністративний збір становить:

а) за витяг з Державного земельного кадастру про:

земельну ділянку – 124,05 грн.;

обмеження у використанні земель – 136,45 грн.;

землі в межах адміністративно-територіальних одиниць – 148,86 грн.;

б)  за довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території), – 148,86 грн.;

в) за викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану) – 74,43 грн.;

г)   за копію документа, що створюється під час ведення Державного земельного кадастру, – 74,43 грн.;

д)  за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення, – 24,81 грн.

За надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, що містить відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, додатково сплачується адміністративний збір за надання інформації з цього реєстру: 60 грн. – отримання в паперовій формі; 30 грн. – отримання в електронній формі.