З 16 вересня на Миколаївщині стартувала друга черга активної фази пілотного впровадження Державного аграрного реєстру. У реалізації другого етапу пілотного впровадження ДАР беруть участь Воскресенська та Коблівська ОТГ Миколаївської області.

Протягом лютого 2020 року в першому етапі пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників мобільні групи ДАР працювали на території Снігурівського, Новобузького та Баштанського районів Миколаївщини.

 

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це безкоштовний онлайн-сервіс для аграріїв, який сприяє створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв. За допомогою Аграрного реєстру надаються державні сервіси, спрощено доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій.

На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет.

Аграрний реєстр надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.

Після внесення до реєстру, учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру здійснюватимуть опрацювання заявок по виправленню помилок та реєстрації ділянок у відповідності до законодавства.

Для реєстрації в онлайн кабінеті необхідно перевірити наявність актуального електронного цифрового підпису (ЕЦП). Реєстрація безкоштовна та доступна усім без винятку аграріям, навіть якщо користувач не зареєстрований як сільськогосподарський виробник.

Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі можна за посиланням: www.ar.gov.ua.