З початку 2020 року, державними інспекторами управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області проведено 160 перевірок за дотримання вимог земельного законодавства на площі 2,28 тис. га.

У результаті здійснення даних заходів виявлено 109 порушень вимог земельного законодавства. З метою усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 77 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 1 постанову про закриття справи, у зв’язку з виявленням у порушенні складу злочину, а також винесено 76 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 14,6 тис. грн.

У добровільному порядку сплачено 64 штрафи на суму 12,7 тис. грн., з яких 13 штрафів на суму 2,9 тис. грн. – нараховано у 2019 році.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної державі та територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, нецільового використання земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму понад 524 тис. грн. До місцевих бюджетів у добровільному порядку сплачено шкоду у розмірі понад 348,98 тис. грн, з яких 234,6 тис. грн. – нараховано у 2019 році.

Крім того, державними інспекторами перевірено 154 розпорядження органів виконавчої влади та рішень органів місцевого самоврядування; розглянуто 27 звернень громадян та юридичних осіб, а також 66 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

На виконання Річного плану у 2020 році здійснено 11 планових заходів державного нагляду (контролю) та 2 позапланових заходи державного нагляду (контролю). За результатами здійснення даних заходів складено 16 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 9 постанов про накладення адміністративного стягнення та розраховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок суб’єктами господарювання на суму 76,5 тис. грн.