Станом на 23.02.2021 в Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області обліковується 199 земельних ділянок загальною площею 4 867,6511 гектар.

З початку 2021 року на земельних торгах продано право оренди на 4 земельні ділянки с/г призначення загальною площею 107,3236 га на загальну суму 100,65 тис. грн. Діапазон орендних ставок становив 8,08 – 8,32 відсотків від нормативної грошової оцінки. Середня ставка при цьому склала 8,10% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Оголошено аукціони по 37 земельним ділянкам на загальну площу 530,0980 га, загальна стартова ціна лотів становить 1 045,28 тис. гривень.

Здійснюються заходи щодо активізації земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Довідково:

Земельні торги проводяться у формі аукціону права оренди на земельні ділянки, які розташовані в межах території Миколаївської області згідно до статей 122, 135 – 139 Земельного кодексу України, Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Реалізація прав користування землею, що перебуває у державній власності або власності територіальних громад, шляхом проведення аукціонів вимагає прозорості організації та проведення аукціонів, їх доступності для громадян, відстоювання економічних інтересів держави та нульової толерантності до корупції.

Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» ознайомитись з детальною інформацію щодо проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або прав на них земель державної та комунальної власності можливо на офіційному вебсайті Держгеокадастру України у розділі «Електроні послуги Держгеокадастру» – «Земельні аукціони». У даному розділі необхідно обрати відповідну область, район, населений пункт та активізувати функцію «Застосувати». Після чого можливо приступити до перегляду оголошених аукціонів відповідно до номеру, дати та адреси їх проведення.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, яке є організатором торгів, запрошує громадян, фермерів та сільгосптоваровиробників взяти участь у земельних торгах у формі аукціону.