З початку поточного року спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області опрацювали 310 запитів на отримання публічної інформації. Фізичними особами було подано 295 запитів, юридичними – 15.

Головним управлінням Держгеокадастру забезпечується приймання запитів в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. За звітний період 266 запитів надійшло електронною поштою, 28 запитів – засобами поштового зв’язку, 16 – персонально.

Найбільше запитів надійшло у липні (63), найменше — у лютому (16).

За змістом запити стосувалися надання копій з книги записів, державних актів на землю, клопотань громадян, графічних матеріалів, відмов, наказів, договорів Головного управління, проєктів землеустрою, інших організаційних та розпорядчих документів – з проведення торгів, приватизації земель, передачі земель об’єднаним територіальним громадам; договорів оренди; розпорядження районних державних адміністрацій; документів, отримані у виконавчому провадженні тощо.

Також спеціалістами Головного управління надавалися матеріали за результатами перевірок державних підприємств та інших дій у сфері дотримання земельного законодавства; відомості про земельні ділянки, їх категорії, правовий статус та розпорядників, порядок формування, в тому числі за визначеним кадастровим номером, місцем розташування, графічними матеріалами; дозволи на земельні ділянки садовим товариствам; реквізити вхідних документів, стан їх розгляду, в тому числі щодо проєктів землеустрою; відомості про судові видатки та судові питання Головного управління.

Найчастіше запитувачів цікавила інформація про переліки земельних ділянок за різними критеріями, зокрема альбоми-атласи зарезервованих земельних ділянок учасникам АТО;  відомості про земельні ділянки, їх категорії, правовий статус та розпорядників, порядок формування, в тому числі за визначеним кадастровим номером, місцем розташування, графічними матеріалами; відомості про земельні торги на визначені ділянки, кількість та площа земель, продаж яких здійснено; викопіювання мережі доріг у сільській раді, корегування планового матеріалу по селищній раді, докладна мапа населеного пункту; надання кадастрових номерів земельної ділянки та витягів з нормативної грошової оцінки.

Актуальною інформацією за цей період також були дані про проведення інвентаризації земель, приватизацію земельних ділянок, нецільове використання земельних ділянок,  розмір орендної плати за землю; дані щодо видатків Головного управління на 2020 рік; розмір площ земельних ділянок під пасовищами у визначеній сільській раді; облікові дані документації із землеустрою та наявність бланків сертифікатів на земельний пай.

Для порівняння, торік за аналогічний період  опрацьовано 163 запити на публічну інформацію, з них 138 запитів подані фізичними особами, 25 — юридичними. У звітному періоді 2018 року опрацьовано 170 запитів на публічну інформацію, з них 133 запити подані фізичними особами, 37 — юридичними.

Усі відповіді на запити надавалися у строки, передбачені статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Ознайомитися з тематикою запитів з початку року можна за посиланням.

На сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розміщена електронна форма для подання запиту на публічну інформацію.

Довідково

Відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI інформація на запит надається безкоштовно. Якщо запит на інформацію передбачає виготовлення копій документів об’ємом понад 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначено  наказом Міністерства аграрної політики  та продовольства України  від 20.12.2016 № 555 «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат».