Минулого тижня в Новоодеській районній раді відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження.

Під час засідання Наталія Матіна, заступник начальника відділу у Новоодеському районі Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області, у своїй доповіді звернула увагу на внесення змін до деяких законодавчих актів України з земельних питань.

З 1 січня 2019 року вступив в силу Закон № 2498-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв’язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Новий Закон розширив можливості органів місцевого самоврядування і врегулював передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності. Зазначений Закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу даного Закону переходять до комунальної власності.