Протягом останніх тижнів у Первомайському та Казанківському районах Миколаївської області відбулися семінари-наради з представниками районних державних адміністрацій,  сільських та селищної рад районів, керівниками сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств. Землевпорядну службу області представляли начальник відділу у Казанківському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Наталія Мачушенко, заступник начальника відділу у Первомайському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Денис Сиволап, а також в.о. директора  ДП  «Миколаївський  науково-дослідний  та  проектний інститут землеустрою» Олена Сандольська.

Під час заходу землевпорядники доповіли присутнім про зміни, внесені Законом України № 2498-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв’язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Олена Сандольська розповіла, що Законом внесено зміни до 10 законодавчих актів, в тому числі до Земельного кодексу України. Новий Закон розширив можливості органів місцевого самоврядування і врегулював передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності. Зазначений Закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу даного Закону переходять до комунальної власності.

Керівники землевпорядної служби районів особливу увагу акцентували на необхідності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, а також розроблення проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень та внесення відомостей про межі населених пунктів до Держаного земельного кадастру.

 

Наприкінці заходів Наталя Мачушенко, Денис Сиволап та Олена Сандольська відповіли на питання учасників нарад.