У 2020 році на земельних торгах – аукціонах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області, в оренду на 7 років було передано 48 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1025,6632 га. Загальний розмір річної плати за користування земельними ділянками становить – 2 млн 740 тис. грн.

На листопад 2020 року Головним управлінням оголошено торги (відкрито реєстрацію на участь у торгах) по продажу прав оренди на 12 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 788,5150 га. Загальна оголошена стартова ціна – 1 млн 419 тис. грн. Стартова відсоткова ставка встановлена на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.Строк оренди земель – 7 років. (відповідно до додатку).

Реалізація прав користування землею, що перебуває у державній власності або власності територіальних громад, шляхом проведення аукціонів вимагає прозорості організації та проведення аукціонів, їх доступності для громадян, відстоювання економічних інтересів держави та нульової толерантності до корупції.Земельні торги проводяться у формі аукціону права оренди на земельні ділянки, які розташовані в межах території Миколаївської області згідно до статей 122, 135-139 Земельного кодексу України, Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» ознайомитись з детальною інформацію щодо проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або прав на них земель державної та комунальної власності можливо на офіційному вебсайті  Держгеокадастру України у розділі «Земельні аукціони». У даному розділі необхідно обрати відповідну область, район, населений пункт та активізувати функцію «Застосувати». Після чого можливо приступити до перегляду оголошених аукціонів відповідно до номеру, дати та адреси їх проведення.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, яке є організатором торгів, запрошує громадян, фермерів та сільгосптоваровиробників взяти участь у земельних торгах у формі аукціону.