Днями у приміщенні Вознесенської районної державної адміністрації відбулася нарада з селищним та сільськими головами. Участь у заході взяли заступник начальника відділу у Вознесенському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Ольга Зуєва, в.о. директора ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Олена Сандольська, а також землевпорядники селищної та сільських рад району. Темою заходу стало внесення змін до законодавства щодо управління землями комунальної власності.

Олена Сандольська ознайомила селищного та сільських голів із змінами до законодавства в управлінні землями колективної власності, використання паїв та міна земельними ділянками.

Керівник науково-дослідного інституту зазначила, що Закон № 2498-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» стосується широкого спектру важливих питань. Виступаюча відмітила, що починаючи з 2019 року землі колективних сільськогосподарських підприємств (КСП), які припинено, вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Зазначила, що сюди не відносяться земельні ділянки, які перебувають у приватній власності. Вказала, що така новація буде підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, що за Законом переходять до комунальної власності.

Також Олена Сандольська проінформувала присутніх про новий порядок використання нерозділених та не витребуваних земельних ділянок та часток(паїв), зосередила увагу на основних напрямках роботи Миколаївського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою та питаннях, що стосуються встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, відсутність, або необґрунтоване визначення яких, призводить до виникнення чисельних порушень чинного законодавства під час розпорядження землями та недоотримання бюджетами грошових надходжень.

Підводячи підсумок,  керівник науково-дослідного інституту наголосила на нагальной необхідності виконання робіт з встановлення(зміни) меж адміністративно-територіальних утворень та відповіла на поставлені питання.