Звертаємо увагу, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а також інших законодавчих актів.

Внесеними змінами до переліку «близьких осіб», які були зазначені у Законі, наразі додаються: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), тобто свати. Зазначені зміни набрали чинності 18 жовтня 2019 року.

Також, для вимог фінансового контролю «членами сім’ї» суб’єкта декларування тепер вважаються його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

Нагадуємо, що на коло близьких осіб поширюються обмеження щодо спільної роботи: державним службовцям заборонено мати таких осіб у прямому підпорядкуванні.

Нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (зміни до статей 46, 52 Закону України «Про запобігання корупції») набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/140-20#n370 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/140-20#n370.