Можливість розпоряджатися землею для ОТГ є одним із ключових питань успішного проведення реформи децентралізації. Цей процес не може бути повним без передачі територіальним громадам повноважень з розпорядження землями на всій території громади, а не лише в межах населених пунктів.

27 вересня 2018 року в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області відбулося урочисте підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Документи, які містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі.

Участь у церемонії взяли в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області Юрій Лостік та керівники Дорошівської, Мостівської, Прибужанської , Широківської, Володимирівської, Галициівської, Прибузької сільських ОТГ, Веселинівської селищної ОТГ.

Згідно з актом прийому-передачі 8 об’єднаних територіальних громад Миколаївщини отримали у комунальну власність 1023 земельні ділянки та розпоряджатимуться землею загальною площею 23959 га.
Довідково:
Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».
Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено «гарячу лінію» (0 800 502 528).
.

"Юрій

"Юрій

"Юрій

"Юрій

"Юрій

"Юрій