Минулого тижня у приміщені Вченої Ради ЧНУ імені Петра Могили відбулася науково-практична конференція «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?». Захід пройшов у рамках Всеукраїнської щорічної науково-методичної конференції «Могилянські читання – 2019» та відповідно до проєкту програми Еразмус+ Жан Моне Модуль 610664-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» в Інституті державного управління. Мета заходу: поширення знань про інституційно-правову систему, особливості управління, прийняття рішень та політику ЄС серед студентів, науковців, державних службовців, соціальних працівників та учнів шкіл.

Участь у конференції взяли державні службовці і представники органів місцевого самоврядування, науковці, соціальні працівники міста Миколаєва та області, професорсько-викладацький склад різних університетів, представники громадських організацій. Державні службовці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області також долучилися до заходу.

 

Під час заходу розглядалися питання:

– Історія прийняття Лісабонської угоди.
– Лісабонська угода як основа для реформування системи управління ЄС та її ефективність.
– Роль Лісабонської угоди в правовому та інституційному розвитку ЄС.
– Досвід Європейського Союзу для реформування публічного управління в Україні.
– Розвиток соціальних стандартів та захисту прав людини Європейського Союзу: досвід для України.
– Політичні аспекти європейської інтеграції після прийняття Лісабонського Договору.

«Наближення до європейських стандартів щодо прийняття рішень та особливості управління стане важливим досвідом у роботі сучасних державних службовців», – підсумували  працівники Держгеокадастру – учасники наукової конференції.