Минулого тижня під керівництвом голови Єланецької районної ради за участю начальника відділу в Єланецькому районі Головного управління Держгеокадастру Вікторії Філіпської та в.о. директора Миколаївського Науково дослідного та проектного інституту землеустрою Олени Сандольської відбулася нарада з сільськими головами району.

Під час наради обговорювали питання встановлення меж населених пунктів та проведення інвентаризації земель при здійсненні землеустрою. Керівник землевпорядної служби району наголосила присутнім, що межі адміністративно-територіальних одиниць впливають на можливість встановлення нормативно-грошової оцінки земель, формування земельного податку, а отже – наповнення місцевих бюджетів.

"

Вікторія Філіпська зазначила, що відповідно до Земельного кодексу України встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць є однією з найважливіших функцій управління в галузі використання й охорони земель. Адже саме межі адміністративно-територіальних одиниць є основою для розмежування повноважень органів управління загальної компетенції –  органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Відсутність меж або їхнє необґрунтоване визначення не тільки суттєво ускладнює діяльність цих органів, а й призводить до виникнення численних порушень чинного земельного законодавства під час розпорядження землями, недоотримання місцевими бюджетами грошових надходжень, провокує виникнення спірних і конфліктних ситуацій, що неодмінно негативно позначається на ефективності використання, охорони та відтворення земель в межах певних територій.

Олена Сандольська  довела до відома представників громад порядок проведення робіт щодо встановлення меж, поінформувала присутніх про основні напрями роботи підпорядкованого державного підприємства, надала відповіді на запитання.

У ході засідання також розглянули питання щодо підстав для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки відповідно до Закону України  № 2498-VIII від 10.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».